Udany weekend - Gwardia i Pilica pokonane

• autor: radomiak2001, 2015-03-29 20:21

Jak się okazało wyrównany mecz w Ekstralidze Mazowieckiej z Gwardią Warszawa rozstrzygnął się w początkowym fragmencie gdy wykorzystaliśmy swoją przewagę i rzut wolny (ten na zdjęciu). W Lidze Okręgowej wysoko pokonaliśmy Pilicę Nowe Miasto.

Gola zdobyliśmy po rzucie wolnym. Po dośrodkowaniu Sebastiana Kozakiewicza w polu karnym gości instynktem zabójcy wykazał się Kacper Kucharski. Po kwadransie gra się wyrównała, ale nie na tyle by gwardziści nam zagrozili, choćby jednym strzałem

Po przerwie znów początek dla nas, później Gwardia coraz śmielej dążyła do wyrównania i sytuacje bramkowe pojawiły się po oby stronach. Nam brakowało wykończenia bardzo dobrze zapowiadających się akcji, zawodziło ostatnie podanie lub brak decyzji o oddaniu strzału. W najlepszej naszej sytuacji strzał „Kuchara” wylądował na poprzeczce.

Goście doszli do kilku do groźnych pozycji strzeleckich, ale wtedy zawsze na miejscu był Kamil Bielikow a dwa razy bronił w sytuacjach sam na sam. W dużej mierze dzięki niemu wygraliśmy wreszcie wyrównany mecz. Na jesieni podobne – nawet często grając lepiej niż dziś - przegrywaliśmy lub prowadząc remisowaliśmy. Brawo!

Radomiak Radom – Gwardia Warszawa 1:0 (1:0)

Bramka: Kucharski (7. as. Kozakiewicz).

Radomiak: Bielikow – Podsiadły, Wiatrak, Kuba, Wdowski, Kozakiewicz, Nowakowski, Pluta, Czekaj (60. Kowalik), Mirecki (50. Galbarczyk), Kucharski

>>>>>>

W okręgówce na inaugurację wiosny podejmowaliśmy Pilicę Nowe Miasto. Od początku przejęliśmy inicjatywę. Jedynie prowadząc 1:0 zbytnio zapędziliśmy się do przodu i po ratunkowym wybiciu jeden s rywali wyszedł na czystą pozycję którą wykorzystał.

Oczywiście nie zawracaliśmy sobie głowy tą stratą i powiększaliśmy przewagę. Dużo skuteczniejsi byliśmy jednak w pierwszej połowie. W drugiej, dużo częściej niż do siatki trafialiśmy w bramkarza lub obok bramki. Brawo jednak dla wszystkich za wysokie zwycięstwo. Trenerzy po meczu podkreślali, że kilku zawodników swoją postawą pokazuje, że mocno walczy o miejsce w ekstralidze.

Radomiak Radom – Pilica Nowe Miasto 8:1 (6:1)

Bramki:

4. Galbarczyk (as. Szott)

7. Przeciwnik

16. Szott (karny, as. Szott)

20. Grygiel (karny, as Kosonóg)

24. Kacprowicz (as. Galbarczyk)

30. Krok (as. Gradzik)

35. Krok (as. Kosonóg)

38. Kosonóg (as. Krok)

51. Szott (as. Kosonóg)

Radomiak: Kosno (36. Wojtyniak) – Gradzik, Tarwacki (36. Lewikowski), Kacprowicz, Grygiel, Wątorski (50. Rysiewski), Kosonóg, Szott, Kowalik (36. Murawski), Galbarczyk (36. Niedziałek), Krok (55. Boniek).