Błędy nas zmobilizowały i zwycięstwo jest nasze

• autor: radomiak2001, 2015-05-10 23:43

Wynik korzystny, ale nie osiągnięty łatwo. MKS okazał się zupełnie inną drużyną, niż ta którą rozgromiliśmy w marcu. Widać postęp i nie dziwi, że coraz trudniej pozostałym zespołom gra się z Piasecznem. Co do nas, to cieszy, że odrobiliśmy straty i potrafiliśmy wyraźnie przypieczętować swoje zwycięstwo. Brawo!

Obie bramki straciliśmy po indywidualnych błędach, a pierwszą już w 2. minucie. Dwukrotnie przegrywaliśmy i dwukrotnie doprowadzaliśmy do remisu. Pierwszy raz gdy Kacper Wiatrak uderzył idealnie z rzutu wolnego z ok. 25 metrów podyktowanego za faul na Kacprze Kucharskim.

Następnie jeszcze przed przerwą Dawid Czekaj celną główką wykończył akcję całego zespołu i dośrodkowanie Kuby Nowakowskiego. Dawid w pierwszej połowie miał jeszcze dwie dobre okazje, ale zabrakło mu zimnej krwi.

Po przerwie bolesne błędy już nam się nie przydarzały i  zmierzaliśmy do kolejnych zdobyczy. W sytuacji sam na sam Dawida górą był jeszcze bramkarz Piaseczna, a przy strzale Kacpra Kucharskiego ocaliła go poprzeczka.

Przełamanie nastąpiło po kolejnym wolnym bitym przez Kacpra Wiatraka. Obroniona piłka wróciła do niego – sprytnie przełożył interweniującego obrońcę i strzelił soczyście za szesnastki a piłka ugrzęzła w siatce tuż przy słupku.

Gospodarze próbowali kontratakować, ale nie stwarzali większego zagrożenia. My zaś przeprowadziliśmy jeszcze jedną bramkową akcję. Kuba Nowakowski dokładnie dograł do Kacpra Kucharskiego. Nasz napastnik ubiegł i wyprzedził obrońcę apo chwili nie dał szans bramkarzowi.

Brawo dla całej drużyny za umiejętne, dwukrotne podniesienie się ze złego wyniku i bez względu na sytuację granie „swojego”. Brawo też dla rywali. Widać, że zespół z Piaseczna robi postępy i będzie groźnym rywalem dla innych ekip ekstraligi.

MKS Piaseczno – Radomiak Radom 2:4 (2:2)

Bramki:

2’ przeciwnik

20’ Wiatrak (as. Kucharski)

25’ przeciwnik

31’ Czekaj (as. Nowakowski)

55’ Wiatrak

60’ Kucharski (as. Nowakowski)

Radomiak: Tarwacki – Podsiadły (55. Galbarczyk), Wiatrak, Kuba, Wdowski, Kozakiewicz (65. Kacprowicz), Czekaj, Pluta (45, Szott), Nowakowski, Mirecki (60. Kowalik), Kucharski (62. Krok).

Po tym meczu awansowaliśmy na trzecie miejsce. Aktualna tabela tutaj