herb PAF Płońsk
Radomiak Radom   PAF Płońsk

2014-10-30, 16:00

Czas spotkania: 70 min.

Odnieśliśmy najwyższe jak do tej pory zwycięstwo w ekstralidze. Mecz ułożył nam się od samego początku, gdyż już w 1 minucie objęliśmy prowadzenie. Wyniki czwartkowych meczów przedostatniej kolejki tak się ułożyły, że bez względu na rezultaty w ostatniej kolejce zajmiemy w ekstralidze 4 miejsce.

Mecz z PAF-em zaczęliśmy od ostrego pressigu i od razu przyniosło to pozytywny efekt - błąd defensywy gości wykorzystał Kacper Kucharski. 10 minut później na 2:0 podwyższył główką Bartek Mirecki po dośrodkowaniu Dawida Czekaja. Trzeci gol ponownie Mirka, który strzelił za 16 metra, przełamując ręce interweniującego bramkarza.

Kolejne bramki zdobyliśmy po przewie. Dwie z nich były autorstwa Maćka Kacprowicza, najlepiej nabiegającego na centry Dawida Czekaja bite z rzutów rożnych. Maciek najpierw głową, a następnie z strzałem z półwoleja wpisał się na listę strzelców. Jego trafienia rozdzielił "centrostrzał" Dawida Czekaja, który szczęśliwie dla nas, wymieniony po przerwie bramkarz gości, wbił sobie do siatki.

Teraz w ekstralidze mamy przerwę do 8 listopada, kiedy zagramy na wyjeździe z Legią Warszawa. Bez względu na wynik tego meczu i pozostałych w ostatniej kolejce, zajmiemy 4. miejsce. Wynik całkiem niezły i za pierwszą rundę, zwłaszcza za mecze początkowych i końcowych kolejek, wszystkim należą się brawa.

Pozostaje jednak niedosyt, bo widać, że stać nas na miejsce na podium. Wszystkie nasze mecze z drużynami, które bezpośrednio nas wyprzedziły - Znicz i Gwardia - pokazały, że są one w naszym zasięgu. Niestety trzy z nich zakończyły się naszymi jednobramkowymi porażkami. W czwartym (z Gwardią) padł remis. Dlatego wszyscy mamy nadzieję, że na wiosnę pójdzie nam lepiej.